“Laboratoria Przyszłości”

Nasza szkoła przystąpiła do programu „Laboratoria Przyszłości”. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Humniskach w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej kwocie 60 000 zł. Dzięki temu szkoła pozyskała sprzęt i pomoce dydaktyczne:

 • Drukarka 3D Flashforge Adventurer EDU
 • Zestaw elementów dodatkowych do drukarki 3D FlashForge Adventurer 3 z filamentami
 • Mikrokontroler Arduino
 • Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1
 • Statyw do aparatu i kamery
 • Zestaw lamp światła ciągłego GlareOne
 • Aparat fotograficzny z kamerą Sony RX100 III
 • Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
 • Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini
 • Mikroport Saramonic Blink 500 B1
 • Kamera Insta 360 do VR
 • Okulary VR 64 wirtualne laboratorium przedmiotowe zestaw ClassVR Premium-12 szt.
 •  Kostka VR do poruszania elementami 3D – rozszerzona rzeczywistość -12 szt.
 • Laptop Acer Extensa 15
 • LEGO® Education SPIKETM Prime – zestaw podstawowy
 • LEGO® Education SPIKETM Prime – zestaw rozszerzający

Wyżej wymienione wyposażenie wykorzystane zostanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci przy użyciu najnowszych technologii w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Zakupiony sprzęt  uatrakcyjni realizację podstawy programowej z przedmiotów oraz zajęcia pozalekcyjne.

Wykorzystanie pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu “Laboratoria Przyszłości” :

Wrzesień:

 1. Powitanie jesieni w świetlicy szkolnej
 2. Akcja sprzątania świata

Październik:

 1. Jubileuszowa edycja CodeWeek już za nami!
 2. Lekcja fizyki w okularach do wirtualnej rzeczywistości ClassVR

Listopad:

 1. Wskrzeszeni z pamięci i szacunku Polaków
 2. Wycieczka szkolna w ramach programu „Poznaj Polskę”

Grudzień:

 1. Święto Szkoły – podsumowanie działań związanych z rokiem Ignacego Łukasiewicza
 2. Ozdoby bożonarodzeniowe w świetlicy

Luty:

 1. Spotkanie z podróżnikiem
 2. Bal karnawałowy

Marzec:

 1. Światowy dzień osób z zespołem Downa
 2. Program dla Szkół – Owoce i warzywa w służbie mózgu

Kwiecień:

 1. Niebieskie Igrzyska 2023
 2. Zbawienie przyszło przez krzyż

Maj:

 1. Baw się razem z nami 2023
 2. Drugie śniadanie daje moc!

Czerwiec:

 1. Dzień języków obcych 2023
 2. Piknikowe podsumowanie projektu „SP! Serce i pomoc!”

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status