“Laboratoria Przyszłości”

Podczas grudniowych zajęć świetlicowych najmłodsi uczniowie przygotowywali ozdoby świąteczne. W tym  roku dzięki pomocom dydaktycznym zakupionych w ramach programu “Laboratoria Przyszłości” powstawały bombki, gwiazdki i śnieżynki.
Zanim uczniowie przystąpili do pracy zapoznali się z budową drukarki 3D. W programie do projektowania 3D  wyszukiwali projekty bombek oraz innych ozdób choinkowych. Z uwagi na bardzo długi czas wydruku 3D uczniowie postanowili wydrukować złote bombki, które świetnie wkomponowały się wystrój świetlicy. W trakcie ich wydruku najmłodsi podzieleni na dwie grupy rozpoczęli pracę  nad własnoręcznym wydrukiem śnieżynek długopisami 3D. Pozostali z drugiej grupy uczniowie projektowali na specjalnych podkładkach ozdoby z koralików.

W trakcie zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu “Laboratoria Przyszłości:
– drukarka 3D Flashforge Adventurer EDU
– zestaw dodatkowych elementów do drukarki 3D FLash Adventurer (filamenty PLA)
– statyw do aparatu i kamery
– aparat fotograficzny
– zestaw lamp światła ciągłego GlareOne

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status