Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa obchodzimy 21 marca. Data ta nie jest przypadkowa. Nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

W tym dniu uczniowie zapoznali się z najważniejszymi informacjami na temat osób z Zespołem Downa oglądając krótki film i projektując skarpetki. Najmłodsi uczniowie obejrzeli bajkę o kolorowej skarpetce, która pozwoliła uczniom zrozumieć wyjątkowość każdego człowieka. Link do bajki: https://www.youtube.com/watch?v=yvkyJkMNOCk

W tym dniu uczniowie naszej szkoły jako oznakę tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa założyli kolorowe skarpetki. Tym sposobem pokazaliśmy, że dzieli nas tak naprawdę niewiele – jeden dodatkowy niepasujący chromosom – tak jak nasza dodatkowa, niepasująca skarpetka.

Fotorelację z akcji „Kolorowe skarpetki” wykonano aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.