DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2023

Dnia 20 czerwca 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Humniskach brali udział w obchodach Dnia Języków Obcych organizowanych corocznie w naszej szkole. W tym dniu nauczyciele języków obcych p. Marta Fitkowska i p. Anna Mazur postanowiły pokazać, że nauka języka angielskiego i niemieckiego nie musi być nudna i trudna, a wręcz jest teraz konieczna, gdy możliwe stało się podróżowanie do najdalszych zakątków Europy.

Część artystyczna została przygotowana przez uczniów klasy III, IV i V, a uroczystość prowadziła uczennica klasy V Amelia Czech.

W pierwszej części spotkania zebrana na sali publiczność miała możliwość „podróżowania” do wybranych krajów Europy wraz z Robertem Lewandowskim i Świętokrzyską Czarownicą. Uczniów naszej szkoły poznali kulturę i zabytki Niemiec, Austrii, Szwecji, Włoch, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Portugalii, Finlandii, Francji, Grecji i Polski. Na scenie pojawił się chłopiec z Niemiec, Finlandii, Pipi Langstrumph, Harry Porter, tancerki Flamenco i wielu innych.

W drugiej części akademii pani dyrektor wręczyła dyplomy i skromne upominki uczniom, którzy zostali zwycięzcami konkursów wiedzowych i artystycznych przeprowadzonych w szkole na przełomie maja i czerwca 2023 roku:

Konkurs „MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO”

KLASA I

Miejsce I – Nikola Zachulska

Miejsce II – Szymon Gosztyła

Miejsce III – Sandra Szeligowska

KLASA II

Miejsce I – Franciszek Kielar

Miejsce II – Nadia Pelc

Miejsce III – Aleksandra Gołąb

KLASA III

Miejsce I – Tomasz Florczak

Miejsce II – Laura Cempa

Miejsce III – Maciej Garbiński

KONKURSY PLASTYCZNE

KLASY I – III „I love English!”

Miejsce I – Zuzanna Szostak

Miejsce II – Maria Zacharska

Miejsce III – Marcel Śmierzyński

UDZIAŁ: Aleksandra Szałajko, Nadia Pelc, Marcelina Duda, Zuzanna Potoczna

KLASY IV – VI „Symbole Wielkiej Brytanii i Niemiec”

Miejsce I – Natalia Oskwarek, Laura Gazda

Miejsce II – Mikołaj Bieńczak

Miejsce III – Maja Wójcik

UDZIAŁ: Maja Lorenc, Kaja Szałajko, Martyna Lutecka, Oliwia Laskoś, Wanessa Rachwał, Agnieszka Maziarz

KONKURSY WIEDZOWE

KLASY VII – VII „Konkurs wiedzy o krajach anglo i niemieckojęzycznych”

Miejsce I – Paweł Dąbrowski

Miejsce II – Wiktoria Sobaś

Miejsce III – Filip Bieńczak

KLASY VII – VII „Mistrz Języka Niemieckiego”

Miejsce I – Paweł Dąbrowski

Następnie odbył sie pokaz talentów i to nie tylko językowych! Swoje umiejętności wokalne, językowe i taneczne zaprezentowałi kolejno uczniowie klasy I, II i III. Swoim śpiewem zachwyciła nas uczennica klasy V Martyna Lutecka, która wykonała piosenkę w języku angielskim „Once Upon A December”. Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy wykonywali kolejne utwory.

Kulminacyjnym punktem uroczystości był wspólny taniec Belgijka w wykonaniu wszystkich artystów, który wzbudził zachwyt publiczności, o czym świadczyły gromkie brawa.

Obchody Dnia Języków Obcych utwierdziły wszystkich w przekonaniu, iż języki obce są „kluczem do świata” i warto się ich uczyć.

Fotorelacja – aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości

M. Fitkowska, A. Mazur