Szkoła Podstawowa nr 2 w Humniskach

“Laboratoria Przyszłości”

Nasza szkoła przystąpiła do programu „Laboratoria Przyszłości”. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Humniskach w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej kwocie 60 000 zł. Dzięki temu szkoła pozyskała sprzęt i pomoce dydaktyczne:

Wyżej wymienione wyposażenie wykorzystane zostanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci przy użyciu najnowszych technologii w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Zakupiony sprzęt  uatrakcyjni realizację podstawy programowej z przedmiotów oraz zajęcia pozalekcyjne.

Wykorzystanie pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu “Laboratoria Przyszłości” :

Wrzesień:

1. Powitanie jesieni w świetlicy szkolnej
  2. Akcja sprzątania świata

Październik:

1. Jubileuszowa edycja CodeWeek już za nami!
  2. Lekcja fizyki w okularach do wirtualnej rzeczywistości ClassVR

Listopad:

1. Wskrzeszeni z pamięci i szacunku Polaków
  2. Wycieczka szkolna w ramach programu „Poznaj Polskę”

Grudzień:

1. Święto Szkoły – podsumowanie działań związanych z rokiem Ignacego Łukasiewicza
  2. Ozdoby bożonarodzeniowe w świetlicy

Luty:

1. Spotkanie z podróżnikiem
  2. Bal karnawałowy

Marzec:

1. Światowy dzień osób z zespołem Downa
  2. Program dla Szkół – Owoce i warzywa w służbie mózgu

Kwiecień:

1. Niebieskie Igrzyska 2023
  2. Zbawienie przyszło przez krzyż

Maj:

1. Baw się razem z nami 2023
  2. Drugie śniadanie daje moc!

Czerwiec:

1. Dzień języków obcych 2023
  2. Piknikowe podsumowanie projektu „SP! Serce i pomoc!”