Bezpieczna droga do Szkoły

20 września 2024 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie uczniów klas I-III oraz IV-VIII z dzielnicowym Przemysławem Gonet aspirantem Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz hulajnogą. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Po spotkaniu uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą oraz policjantem wyruszyli na przejście dla pieszych aby utrwaliły sobie podstawowe zasady podczas przechodzenia przez jezdnię.

Mamy nadzieję, że dzięki takim edukacyjnym spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.