W krainie emocji – Światowy Dzień Emotikona

19 września obchodzimy Światowy Dzień Emotikona.  Znanymi wszystkim symbolami nasze społeczeństwo posługuje się od  ponad dwudziestu lat. Są one wręcz nieodłącznym elementem w komunikacji online. W czwartkowy poranek w świat maleńkich znaczków oznaczających m.in. emocje wkroczyli uczniowie klasy pierwszej i drugiej.

Uczniowie podczas zajęć świetnie rozpoznawały emocje ukryte na specjalnych poduszeczkach, potrafiły wskazać co oznacza dana „minka”, a także rozpoznać ten stan u siebie. Nauczyły się, że żadna emocja nie jest zła, a nasze samopoczucie będzie często  zależało od tego, jak sobie z nią poradzimy. Podczas zajęć dzieci wykazały się również bardzo dobrą znajomością bajek i baśni. Z kodu zbudowanego z emoji odgadywały tytuły utworów.

Emotikony służą przede wszystkim do wyrażania nastroju, uczuć, postawy, podkreślania ważności wypowiedzi, ale często bywają także dodatkiem lub elementem humorystycznym w wiadomościach wysyłanych na komunikatorach.

Na koniec każde dziecko zaprojektowało własnego emotikonka. Ich prace ozdobiły salę lekcyjną.

# LaboratoriaPrzyszłości

Podczas tworzenia fotorelacji korzystano ze sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”:

– aparat fotograficzny

– statyw do aparatu i kamery