DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2024

W dniu 5 czerwca 2024 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach Dnia Języków Obcych. W tym dniu nauczyciele języków obcych (Anna Mazur, Marta Fitkowska) postanowiły pokazać, że nauka języka angielskiego i niemieckiego jest koniecznością, gdy możliwe stało się podróżowanie do najdalszych zakątków Europy.

Część artystyczna została przygotowana przez uczniów klasy V i VI, a uroczystość prowadzili uczniowie klasy VI – Kaja Szałajko i Szymon Lasek.

W pierwszej części uroczystości zebrana na sali publiczność miała możliwość „podróżowania” wraz z grupą uczniów naszej szkoły do wybranych krajów Europy oraz poznania kultury oraz zabytków tych krajów.

Następnie odbył sie mini koncert piosenek w językach obcych. Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem wykonywali kolejne utwory, wzbudzając zachwyt publiczności, która nagradzała ich występy gromkimi brawami. Mogliśmy zobaczyć i usłyszeć, m. in.:

– uczniów klasy II w piosence “Happy Birthday”,

– uczennicę klasy VI Martynę Lutecką w piosenkach „Once Upon A December”, „I Have Nothing”,

– uczennicę klasy VI Amelkę Czech w piosence „Felicita”

– ucznia klasy VI Rafał Kwiatkowskiego w utworze jazzowym „Autumn leaves”,

– uczniów klasy III w piosence „Shopping At The Market”,

– uczennice klasy VI Martynę Lutecką, Amelię Czech, Maję Winnicką, Oliwię Laskoś w piosence Riptide.

Ostatnim etapem Dnia Języków Obcych było wręczenie dyplomów i nagród uczniom, którzy zostali zwycięzcami konkursów przeprowadzonych w szkole na przełomie maja i czerwca 2024 roku. Uczniowie klas I – III brali udział w konkursie na Mistrza Języka Angielskiego, a uczniowie klasy VII i VIII w konkursie na Mistrza Języka Niemieckiego.

Ponadto zostały sprawdzone umiejętności językowo – plastyczne uczniów wszystkich uczniów naszej szkoły. W dwóch grupach wiekowych (klasy I – III, klasy IV – VIII) przeprowadzono konkurs „Kaligramy”. Uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością oraz znajomością języka angielskiego i niemieckiego, tworząc piękne KALIGRAMY, czyli słowa – obrazy. Z prac powstała galeria, która oprócz oczywistych walorów edukacyjnych, cieszy również oko wszystkich uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły.

Obchody Dnia Języków Obcych utwierdziły wszystkich w przekonaniu, iż języki obce są „kluczem do świata” i warto się ich uczyć.

A. Mazur, M. Fitkowska

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status