Wycieczka komunijna klasy trzeciej – Polańczyk – Solina.

W słoneczny dzień 3 czerwca klasa trzecia wraz z rodzicami wyruszyła na wycieczkę komunijną do Polańczyka i Soliny.

Pierwszy przystanek Polańczyk. W tym malowniczym uzdrowisku położonym nad Jeziorem Solińskim, znajduje się łaskami słynąca ikona Matki Bożej Pięknej Miłości. Jej historia sięga XVIII wieku. Wierni zarówno pielgrzymujący do Polańczyka, jak i wypoczywający w tym uzdrowisku kuracjusze, chętnie klękają u stóp Maryi. Tutaj odbyła się Msza święta dzieci i rodziców komunijnych. Po Mszy świętej wyruszyliśmy do Soliny. Tutaj w Krainie Biesów i Czadów zostaliśmy odkrywcami tej pięknej krainy. Każdy uczestnik miał za zadnie zdobycie dziesięciu pieczątek aby odgadnąć hasło. Wszyscy wykonali swoje zadania, bawiąc wspaniale.

Po obiedzie zmęczeni, ale zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną do Humnisk.

Marzanna Florczak

Ks. Michał Zebzda

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status