Zbieramy
„złoto” i pomagamy …

W ramach akcji „Gorączka Złota PCK’’ uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie „Złota Szkoła”, którego organizatorem był Podkarpacki Oddział Okręgowy PCK w Rzeszowie.

Celem konkursu było WSPARCIE DZIECI I MŁODZIEŻY, w tym między innymi:

– pozyskanie funduszy na wsparcie edukacyjne dzieci,

– pozyskanie funduszy na wypoczynek letni dla dzieci,

– pozyskanie funduszy na dofinansowanie ciepłych posiłków dla dzieci,

– uaktywnienie i uwrażliwienie społeczeństwa na krzywdę drugiego człowieka,

– promocja idei wolontariatu wśród uczniów naszej szkoły.

Konkurs trwał do 24 maja 2024 r. i polegał na zebraniu jak największej wagi „złotych” monet o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy. Przyniesione do szkoły monety uczniowie wrzucali do pojemnika, który znajdował się na dolnym korytarzu. Konkurs wzbudzał duże zainteresowanie wśród naszych wychowanków, rodziców i pracowników szkoły, o czym świadczy waga zebranych monet (37,90 kg).

Monety zostały zważone z dokładnością dwóch miejsc po przecinku i osobiście dostarczone do Oddziału PCK w Rzeszowie przez Annę Brodzicką – Woźniak i Annę Mazur. Z informacji uzyskanej od Organizatora wynika, że wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czerwcu podczas uroczystego podsumowania konkursu. Czekamy z niecierpliwością i liczymy na wygraną.

Wszystkich uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły dziękujemy za udział i okazane wsparcie!

Anna Mazur, Anna Brodzicka – Woźniak