XXXVI Spartakiada Szkół im. Ignacego Łukasiewicza pamięci
Wiesława Turzańskiego

Dnia 29 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Humniskach odbyła się XXXVI Spartakiada Szkół noszących imię Ignacego Łukasiewicza. Współzawodniczyły  reprezentacje szkół podstawowych z Cieszacina Wielkiego, Czarnej,  Drwini, Jodłówki, Pakoszówki, Ropienki, Strachociny i Humnisk.

Po odśpiewaniu hymnu szkół Łukasiewiczowskich dyrektor szkoły Wojciech Niezgodzki powitał przybyłych gości:  prezesa Zarządu Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego Oddział w Sanoku –  Macieja Dębińskiego, przewodniczącego Zarządu Koła Zakładowego nr 2 w Ustrzykach Dolnych – Łukasza Cichockiego, członka Zarządu Oddziału SITPNiG w Sanoku Sylwestra Pasławskiego, emerytowaną dyrektor naszej szkoły – Małgorzatę Woźniak, radną Rady Miejskiej w Brzozowie – Mariolę Pilszak, przewodniczącą Rady Rodziców – Dianę Winnicką oraz przybyłe reprezentacje szkół z dyrektorami i opiekunami.

XXXVI Spartakiada była pierwszą, która poświęcona została pamięci Wiesława Turzańskiego, wieloletniego organizatora sportowych zmagań dzieci i młodzieży oraz przyjaciela szkół Łukasiewiczowskich, który w ubiegłym roku odszedł na wieczną szychtę.

Reprezentanci każdej szkoły walczyli w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI, klasy VII – VIII. O zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskanych przez zawodników danej szkoły.

Puchar Prezesa SITPNiG za zwycięstwo w XXXVI Spartakiadzie Szkół im. Ignacego Łukasiewicza pamięci Wiesława Turzańskiego trafił do gospodarzy – Szkoły Podstawowej nr 2 w Humniskach. Drugie miejsce zajęła szkoła w Strachocinie, natomiast III miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa w Ropience.

Dziękujemy sponsorom spotkania PGNiG Grupa Orlen i Gminie Brzozów, wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę w duchu fair play, Radzie Rodziców za zaangażowanie w przygotowanie posiłków, pracownikom i wolontariuszom za pomoc w przeprowadzeniu konkurencji.

Teresa Wojnicka

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status