Odpowiedzialność prawna nieletnich – Spotkanie z funkcjonariuszem KPP w Brzozowie

W ramach działań profilaktyczno-wychowawczych 21 maja  dla uczniów klas V-VIII zorganizowano spotkanie z st. asp. Magdaleną Kaszowską.

Podczas spotkania pani policjantka przybliżyła uczniom zagadnienia z zakresu odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełnione czyny karalne i zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. Zgromadzona młodzież została poinformowana o przejawach demoralizacji. Na koniec przedstawiono przykłady niewłaściwych zachowań w Internecie  oraz  o prowadzonych przez KPP w Brzozowie działaniach związanych z cyberprzemocą.

Uczniowie  wykazali spore zainteresowanie omawianym tematem. Mamy nadzieję, że spotkanie przyczyni się do wzrostu świadomości odpowiedzialności za swoje zachowanie.