„Droga do gwiazd”

„Droga do gwiazd” to projekt czytelniczy zrealizowany w kl. VI pod kierunkiem Pani Marty Fitkowskiej. Celem przedsięwzięcia było zapoznanie uczniów z ciekawym faktami dotyczącymi życia i działalności Mikołaja Kopernika na podstawie książki Katarzyny Ziemnickiej i Pawła Ziemnickiego „Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku”. Wspomniana publikacja to  nowość książkowa, która została zakupiona do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Podczas zajęć czytelniczych uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali fragmentów książki oraz wykonali rysunki przedstawiające Mikołaja Kopernika na tle obserwatorium we Fromborku i Układu Słonecznego.

Uzupełnieniem projektu była wystawa albumów, atlasów i wydawnictw popularnonaukowych  z zakresu astronomii dostępnych w naszej szkolnej bibliotece. Przedstawione działania wpisują się również w obchody Roku Mikołaja Kopernika.

Danuta Śnieżek