„Dzieci nie chcą wojny”

Początkiem października uczniowie kl. III pod kierunkiem Pani Marzanny Florczak zrealizowali projekt czytelniczy: „ Dzieci nie chcą wojny” na podstawie książki Joanny Papuzińskiej „Asiunia”. „Asiunia” to wzruszająca opowieść o wojnie widzianej oczami małej dziewczynki, która przeżyła ten ciężki czas.

Ta wspaniała lektura została zakupiona do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W celu uzupełnienia projektu w bibliotece przygotowano wystawkę nowości czytelniczych poświęconych II wojnie światowej.

Powyższe działania przyczyniły się do wzrostu czytelnictwa wśród uczniów i zainteresowania historią Polski.

Danuta Śnieżek