Norbert Huber
w Szkole Podstawowej nr 2
w Humniskach

11 października z inicjatywy Burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego w murach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza w Humniskach odbyło się spotkanie z Mistrzem Europy w piłce siatkowej mężczyzn, a zarazem byłym jej uczniem – Norbertem Huberem. W ramach projektu „Mistrz w twojej szkole” poprowadził je Kacper „Kacpa” Lachowicz.

Po fenomenalnych występach w drużynie podczas Mistrzostw Europy Norbert spotkał się z całą społecznością szkolną. Już sama zapowiedź spotkania poruszyła serca fanów z Humnisk, którzy czekali, by móc pogratulować rodakowi sukcesu. Na początku dyrektor szkoły, Wojciech Niezgodzki przywitał wszystkich, którzy przybyli na historyczne spotkanie z gwiazdą polskiej siatkówki: Burmistrza Brzozowa – Szymona Stapińskiego, Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych, Edukacji i Kultury – Ninę Ścibor, emerytowaną dyrektor szkoły – Małgorzatę Woźniak, Przewodniczącą Rady Rodziców – Dianę Winnicką, Radnego Gminy Brzozów – Piotra Jatczyszyna.  Następnie trener koszykówki w lidze polskiej oraz w NBA, Kacper Lachowicz rozpoczął główną część spotkania słowami „Dawno, dawno temu do tej szkoły chodził malutki, choć może wcale nie taki mały już … Norbercik”. Na sali od razu można było zauważyć wiele uśmiechów wskazujących, że nawet najmłodsi wiedzieli  o kim jest mowa. W swoim wystąpieniu wspólnie z Norbertem Huberem udzielił uczniom szereg wskazówek jak być dobrem sportowcem.  Samo chcieć nie wystarczy, trzeba też trenować. Podczas pasjonującego i motywującego uczniów do działania i wiary w siebie eventu pokazywał, że tylko i wyłącznie systematyczny trening może uczynić z każdego z nas mistrza. Przykład Norberta pokazuje, że nie należy się nigdy poddawać. Były uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Humniskach aktywnie brał udział w spotkaniu, przytaczając anegdoty z dzieciństwa. „Kacpa” chcąc zachęcić dzieci do treningu pokazał wiele imponujących sztuczek z użyciem piłki do kosza, które bez treningu nigdy sam również, by nie wykonał. Do kilku z nich zaprosił uczniów oraz dyrektorów, by i ci spróbowali, że każdy z nas dzięki własnej pracy może osiągnąć sukces. Na koniec w spektakularny sposób trener koszykówki najpierw pokazał sztuczkę z płonącą piłką, by tuż po niej niepostrzeżenie zaskoczyć zebranych wskoczeniem na kosz do koszykówki.

Zwieńczeniem tego pasjonującego spotkania były pamiątkowe zdjęcia z uśmiechniętym Mistrzem Europy. Niestrudzenie, przez kilkanaście minut Norbert podpisywał fanom siatkówki także piłki i koszulki. Każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowe zdjęcie z autografem reprezentanta Polski.

Norbert na terenie szkoły spotkał się również ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Humniskach, którzy z powodu obowiązków służbowych nie mogli uczestniczyć w spotkaniu na sali gimnastycznej.

Spotkanie pozostanie na długo w pamięci całej społeczności szkolnej.

Marta Władyka

Zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza w Humniskach

Fotorelację wykonano  aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

#LaboratoriaPrzyszłości #GminaBrzozow #NorbertHuber #Kacpa.online