Turniej gier planszowych i towarzyskich kl. 3 i 4.

            Gry planszowe to zabawa, śmiech, endorfiny, redukcja stresu, poprawa pamięci, rozwój wyobraźni, komunikacji społecznej … to po prostu mile spędzony czas. O zaletach planszówek i gier towarzyskich można jeszcze wiele napisać , ale lepiej praktycznie skorzystać z ich dobrych stron. Przekonali się o tym uczniowie klas 3 i 4, którzy 15 czerwca w ramach wewnątrzszkolnych założeń programu Serce i Pomoc uczestniczyli w Turnieju gier planszowych. Gospodarzami byli czwartoklasiści, którzy z ogromnym zapałem i zaangażowaniem przygotowali stanowiska z grami oraz słodki poczęstunek i napoje. Rozgrywki przebiegały w sympatycznej, radosnej atmosferze z zachowaniem ustalonych zasad i pod okiem pań: Małgorzaty Tarnawskiej, Anny Brodzickiej Woźniak, Danuty Huber, a także przez chwilę – samej pani dyrektor – Małgorzaty Woźniak. Nie zabrakło śmiechu, żartów i rozmów pomiędzy uczniami. Doskonałym dopełnieniem atmosfery okazały się być pyszne muffinki, babeczki z owocami, chlebek cynamonowy, kolorowe galaretki, lizaki oraz napoje, wśród których królował domowy kompot i własnoręcznie przygotowana lemoniada.

            Po podsumowaniu wyników poszczególnych rozgrywek pierwsze miejsce zajęła kl.4 a zaszczytne drugie – kl.3.

            Trzecioklasiści mieli możliwość dowiedzieć się od czwartoklasistów, że nauka w starszych klasach nie musi rodzić obaw i lęku, jeśli towarzyszyć im będzie życzliwość otoczenia, wiara we własne możliwości, chęć do zdobywania wiedzy i umiejętności, systematyczna praca. A w razie trudności i problemów wystarczy poprosić o pomoc, uzbroić się w cierpliwość i zastosować właściwą taktykę – dokładnie tak, jak w grach planszowych 😊

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status