Na kartonik mleka każde dziecko czeka!

Pod hasłem Na kartonik mleka każde dziecko czeka 31 maja w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Mleka. W trakcie zajęć zorganizowaliśmy z tej okazji Mleczną dużą przerwę. Była ona podsumowaniem Programu dla szkół Szkolna przerwa śniadaniowa – mleczna, z warzyw, owocowa.

Uczniowie z klas I-V od września otrzymywali za darmo produkty mleczne oraz warzywa i owoce w ramach Programu dla Szkół. Jest to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. To kontynuacja dotychczasowych programów Owoce i warzywa w szkole i Mleko w szkole.
Celem akcji było kształtowanie wśród dzieci dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych. Każde dziecko objęte Programem dla Szkół ma możliwość wypicia w szkole 0,25 ml świeżego, pasteryzowanego mleka o najwyższej jakości w kartoniku.

W trakcie trwania całego roku szkolnego uczniowie zapoznali się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi spożywania mleka. Dostarcza ono naszemu organizmowi wielu witamin, ułatwia naukę i dodaje energii. Ponadto podopieczni świetlicy szkolnej utrwalili wiadomości związane z etapami produkcji mleka oraz wyrobów z niego wytwarzanych. Na podsumowanie rozwiązywali interaktywne quizy dotyczące produktów mlecznych.

M.Władyka