Wspólna wycieczka klasy 4 i 7 do Rzeszowa.

W czwartek 5.05.2022 r. klasy 4 i 7 pod opieką pań M. Tarnawskiej, D. Śnieżek oraz A. Brodzickiej Woźniak miały okazję, jadąc do Rzeszowa, wziąć udział w ,,niezwykłej podróży po wszechświecie” a to za sprawą spektaklu muzycznego ,,Mały Książę” na podstawie utworu A. Saint-Exupery’ego. Zaprezentowany w WDK musical to ponadczasowe dzieło, w którym każdy – dorosły i dziecko znajdą coś dla siebie. Wielkim atutem przedstawienia była wspaniale zaaranżowana muzyka, przejmujący śpiew, multimedia, elementy cyrkowe oraz barwne kostiumy aktorów. Zasiadając na widowni, wkroczyliśmy w świat magii, pełen emocji i wzruszeń, by wyjść z przekonaniem, że należy na świat patrzeć sercem, pielęgnować przyjaźnie, brać odpowiedzialność za bliskich i dbać o to, by z upływem lat nie zatracić fantazji i ciekawości  dziecka ukrytego w każdym człowieku. To przesłanie po części zrealizowaliśmy przed spektaklem, zwiedzając rzeszowskie Muzeum Dobranocek. Dla młodego pokolenia dobranocka to pojęcie względne, ale ekspozycja ciekawa, dla starszych to sentymentalna podróż do beztroskiego dzieciństwa. Oglądanie kultowych postaci z polskich i zagranicznych bajek uatrakcyjniły interesujące opowieści przewodnika a także chwile spędzone w sali projekcyjnej, gdzie można oglądać maraton z dobranockami.

Wycieczkowym akcentem związanym z naszym patronem była nieplanowana możliwość wejścia do holu zabytkowego budynku I LO w Rzeszowie na ul. 3Maja, gdzie przez 4 lata uczył się Ignacy Łukasiewicz. Zostaliśmy tam zaproszeni w czasie robienia sobie pamiątkowego zdjęcia na tle szkoły. Weszliśmy tylko na chwilę, by nie zakłócać trwającego egzaminu maturalnego. Z całą pewnością kiedyś warto zwiedzić tę szkołę, do czego zostaliśmy zachęceni przez samego p. dyrektora.

Chwila wolnego czasu na Rynku i piękna pogoda były dopełnieniem wyjazdu kl. 4 i 7 do stolicy Podkarpacia, która ma jeszcze dla uczniów wiele do zaoferowania, zarówno pod względem turystycznym jak i kulturalnym.

Małgorzata Tarnawska, Danuta Śnieżek