„Mała książka-wielki człowiek”

W dniu 15.12.2021 r. uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach czytelniczych prowadzonych w ramach kampanii Instytutu Książki „Mała książka- wielki człowiek”. W czasie spotkania uczniowie klasy 7 pod kierunkiem Danuty Śnieżek przedstawili zalety książek oraz przeprowadzili konkurs ze znajomości baśni i bajek. Wierszem i piosenką zachęcano pierwszoklasistów do czytania. Zaprezentowano również materiały multimedialne promujące czytelnictwo przygotowane przez Instytut Książki.

Na zakończenie spotkania wychowawczyni klasy I Pani Marzanna Florczak wręczyła  uczniom wyprawkę czytelniczą składającą się  z:

• książki: „Pierwsze abecadło” – zawierającej wybór tekstów autorów dziecięcych,
  • broszury informacyjnej dla rodziców i opiekunów „ Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”,
  • plakatu  „Kreatywny alfabet”- z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Przekazana wyprawka została ufundowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dodatkową pamiątką uroczystości była zakładka do książki.

Danuta Śnieżek