Mała książka-wielki człowiek”

20210126 092702

W dniu 26.01.2021 r. uczniowie klasy I naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach czytelniczych prowadzonych przez Panią Danutę Śnieżek w ramach kampanii Instytutu Książki „Mała książka- wielki człowiek”.

Podczas zajęć przedstawiono zalety książek oraz piosenką i wierszem zachęcano pierwszoklasistów do czytania. Zaprezentowano również materiały multimedialne promujące czytelnictwo.

Na zakończenie spotkania  Pani dyrektor Małgorzata Wożniak i wychowawczyni Pani Mariola Gierlach  uroczyście wręczyły uczniom wyprawkę czytelniczą w skład której wchodzą:

– książka „Pierwsze abecadło” – zawierająca wybór tekstów autorów dziecięcych,

– broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „ Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”,

–  plakat „Kreatywny alfabet”- z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Przekazana wyprawka została ufundowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dodatkową pamiątką uroczystości była zakładka do książek.

Danuta Śnieżek