Aktywna Przerwa

Dzisiaj (2.10.2024) w naszej szkole odbyła się pierwsza „aktywna przerwa”, podczas której uczniowie poszczególnych klas na plakatach opisywali to, z czym kojarzy im się wyraz Empatia.

Dzieci wykazały się dużym zrozumieniem pojęcia i wspólnie szukały synonimów tego słowa. Praca grupowa i „burza mózgów” dały zaskakujące rezultaty. Trudność zadania potęgowała presja czasu (długa przerwa), jednak dzieci świetnie poradziły sobie pracując wspólnie. Nie zabrakło oprawy muzycznej nawiązującej do tematu, o którą zadbała p. Marta Władyka. To pierwsza, ale nie ostatnia z tematycznych przerw, które będą pojawiać się cyklicznie.

Aktywną przerwę zorganizowały:

p. Barbara Janusz