Kwiecień – Światowy Miesiąc Świadomości i Wiedzy na Temat Autyzmu

23 kwietnia uczniowie i pracownicy szkoły jako wyraz solidarności przybyli do szkoły w ubraniach w odcieniach koloru niebieskiego, tym samym podsumowując obchody Światowego Miesiąca Świadomości i Wiedzy na Temat Autyzmu.

Podczas kwietniowych zajęć uczniowie utrwalili swoją wiedzę na temat funkcjonowania w życiu codziennym osób z spektrum autyzmu. Najmłodsi obejrzeli film animowany „Autyzm” oraz poznali symbole autyzmu: motyl (piękno różnorodności i ciągłego rozwoju), puzzle (rozumienie i postrzeganie świata przez autystów wciąż nie zostało jeszcze poznanych), tęczowy znak nieskończoności (różnorodność spectrum autyzmu).Ponadto klasa I wykonała kredkami wspaniałe prace przedstawiające serduszko z puzzli zaś uczniowie z klasy II i III – plakaty pt. „Zrozumieć autyzm”. Na dolnym korytarzu podczas przerw uczniowie mogli zgłębić temat czytając informacje umieszczone na gazetce „Opowiem Ci…”

Już po raz drugi wzięliśmy udział w ogólnopolskich zmaganiach sportowych. Ich organizacja stała się zwieńczeniem wszystkich prowadzonych w miesiącu kwietniu działań. Pomysłodawcą i inicjatorem idei Niebieskich Igrzysk była Fundacja Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Uczniowie uczestniczyli w zmaganiach sportowych, których celem było pokazanie, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich. Dla wszystkich uczestników była to wspaniała zabawa, której zwieńczeniem było rozdanie dyplomów.

Podczas akcji korzystano ze sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”:

– aparat fotograficzny

– statyw do aparatu i kamery

– zestaw lamp światła ciągłego GlareOne

#LaboratoriaPrzyszłości#NiebieskieIgrzyska