POWITANIE WIOSNY

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci i dorosłych.

25 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły zgodnie z tradycją pożegnali zimę i powitali upragnioną wiosnę. Na tą okazję do szkoły przybyły przedszkolaki z zaprzyjaźnionego nam przedszkola ,,Humnisie” wraz z panią dyrektor p. Barbara Piotrowską i opiekunami. Występ z tej okazji przygotowała klasa II pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Brodzickiej – Woźniak. Uroczystość powitania wiosny rozpoczęła się od występów. Uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Następnie przedszkolaki odpowiadały na przygotowane właśnie dla nich zagadki o wiośnie, a na koniec otrzymały słodkości i pamiątkowy dyplom. W tym dniu także w strojach obowiązywały wiosenne barwy – kolor zielony.

Po występie uczniowie klas I-V powrócili do swoich klas z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawita prawdziwa wiosna.