Narodowy Dzień Pamięci
o Polakach Ratujących Żydów

24 marca, w Narodowym Dniu Pamięci o Polakach Ratujących Żydów, przypadła 80-ta rocznica zamordowania w Markowej błogosławionej rodziny Ulmów wraz z ukrywanymi przez nich Żydami zamordowanymi przez niemieckich żandarmów.

W naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny, który miał na celu przede wszystkim upamiętnienie rodziny Ulmów poprzez ukazanie pasji bł. Józefa Ulmy, jaką była fotografia. Ponadto jego zadaniem było kształtowanie postaw patriotycznych oraz postawy szacunku do drugiego człowieka wśród społeczności szkolnej.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: klas I-IV oraz V-VIII. Prace konkursowe pod względem artystycznym były na bardzo wysokim poziomie. Organizatorzy wyróżnili prace sześciu osób: Marii Zacharskiej, Sandry Sokołowskiej, Jagody Zaprzalskiej, Mai Winnickiej, Laury Gazdy i Gracjana Niemca. Pozostali uczestnicy to: Zuzanna Potoczna, Marcelina Duda, Nadia Pelc, Aleksandra Gołąb, Amelia Bielecka, Maja Wojnicka, Michał Szostak, Maja Michalak i Natalia Oskwarek. Każda osoba biorąca udział w konkursie otrzymała pamiątkowy dyplom oraz album o życiu błogosławionej rodziny Umów z Markowej ufundowany przez ks. Michała.

Wystawa prac cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów.