Zaczarowany świat książek

W dniu 26 lutego 2024 r. miało miejsce kolejne wydarzenie w ramach programu: „SP! Serce i Pomoc”. Tym razem uczniowie klasy 4 pod kierunkiem Danuty Śnieżek i Barbary Janusz przedstawili  uczniom klasy 3 program artystyczny „Zaczarowany świat książek”. W czasie spotkania czwartoklasiści zaprezentowali bohaterów znanych bajek i baśni. Piosenką i wierszem zachęcano wszystkich do czytania.

Następnie uczniowie klasy 4 przeczytali zebranym fragmenty książki Grzegorza Kasdepke „Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci”, a uczniowie klasy 3 odpowiadali na pytania dotyczące właściwego zachowania się w różnych sytuacjach.

Na zakończenie spotkania zaprezentowano książki Grzegorza Kasdepke dostępne w naszej szkolnej bibliotece oraz nowości czytelnicze zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wspólne zajęcia upłynęły w miłej, przyjaznej atmosferze i przyczyniły się do kształtowania właściwych relacji między uczniami.

Danuta Śnieżek