Pasowanie na czytelnika

W dniu 22.02. 2024 r. uczniowie klasy I zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość poprzedziła część artystyczna wykonana przez uczniów klasy 4 pod kierunkiem Danuty Śnieżek.  W czasie spotkania przedstawiono zalety książek, a piosenką i wierszem zachęcano pierwszoklasistów do czytania. Radość zebranym sprawiło odgadywanie zagadek związanych z bajkowymi postaciami.  W dalszej części wydarzenia uczniowie kl. I złożyli przyrzeczenie czytelnika i zostali uroczyście pasowani książką.

Następnie zaprezentowano materiały multimedialne promujące czytelnictwo przygotowane przez Instytut Książki.

Na zakończenie uroczystości pan dyrektor Wojciech Niezgodzki  wręczył  uczniom wyprawkę czytelniczą składającą się  z książki Justyny Bednarek „Wnuczka Antykwariusza” oraz broszury informacyjnej dla rodziców i opiekunów „ Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”.

Przekazana wyprawka została ufundowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dodatkową pamiątką uroczystości była zakładka do książki.

Danuta Śnieżek