BohaterOn w Twojej Szkole. Włącz historię! 2023

W bieżącym roku szkolnym klasy VII i VIII pod kierunkiem Teresy Wojnickiej uczestniczyły w zajęciach wg scenariusza „Co za historia! Powstanie Warszawskie”.

Po obejrzeniu materiału filmowego opracowywały w grupach infografiki, umieszczając na nich istotne informacje dotyczące poszczególnych zagadnień związanych z Powstaniem Warszawskim. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się więcej na temat planu „Burza” i decyzji o wybuchu powstania, godziny „W” i pierwszych dni walki. Zdziwieni byli brakiem pomocy ze strony sojuszników i zaskoczeni tym, jak wyglądało życie codzienne warszawiaków. Zasmucił ich fakt niemieckiej ofensywy i kapitulacji powstania.

Klasa VII nagrała kilkusekundowe podziękowania skierowane do Powstańców na https://wpis.dumnizpowstancow.pl/.

W klasie VIII w/w zajęcia korelowały z omawianymi na historii wydarzeniami  dotyczącymi II wojny światowej. Dzięki temu omawiane treści oraz poświęcenie Powstańców stały się uczniom bliższe.

To już kolejna edycja akcji „BohaterON w Twojej Szkole”, w której bierzemy udział.