Wycieczka
do Krosna i Korczyny

 

 

W dniu 9.11.2023 r. uczniowie klasy IV pod opieką wychowawcy Pani Danuty Śnieżek i Pań: Barbary Janusz i Marty Władyki udali się na wycieczkę do Krosna i Korczyny.

W programie wyjazdu było zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Czwartoklasiści z dużym zainteresowaniem poznawali historię produkcji szkła na świecie oraz w Krośnie.  Zobaczyli sposób produkcji wyrobów szklanych, obserwowali pokazy hutnicze oraz sztukę piaskowania, grawerowania i malowania szkła. Każdy z uczestników wyjazdu wziął  udział w warsztatach plastycznych, podczas których samodzielnie wykonał kolorowy obrazek na specjalnej płytce szklanej. Uczniowie najczęściej wykonywali obrazki z motywami roślinnymi oraz zwierzętami.  Piękną pamiątką z wyjazdu jest  również szklany medal wybity przez każdego z uczniów. Poza tym wszyscy podziwiali szklane przedmioty użytkowe zaprojektowane przez uznanych artystów, a w sklepie firmowym zakupili szklane drobiazgi. 

Po atrakcyjnym pobycie w  Centrum Dziedzictwa Szkła klasa IV udała się do Korczyny. Tam wycieczkowicze zwiedzili Sanktuarium Świętego Józefa Sebastiana Pelczara. Historię kościoła i postać Świętego przedstawił uczniom miejscowy wikary. Na pamiątkę wizyty w sanktuarium wszyscy  otrzymali pamiątkowe obrazki.

Pijalnia Czekolady to kolejne miejsce, które znalazło się na trasie naszej wycieczki. Tutaj był czas na odpoczynek i trochę „słodkości”.

               W ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie zapalili znicze oraz oddali hołd żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej , pochowanym na Cmentarzu Komunalnym w Korczynie. Pamiętano również o grobie gen. Stanisława Szeptyckiego – komendanta Legionów Polskich oraz ministra spraw wojskowych. 

               Do Humnisk powróciliśmy uśmiechnięci, pełni wrażeń, a szklane obrazki i medale będą wspaniałymi pamiątkami naszego jesiennego wyjazdu.

 

Danuta Śnieżek

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status