„Pięknie umierać i pięknie żyć”

Dnia 26 października uczniowie klasy VIII pod kierunkiem Pani Anny Mazur rozwijali swoje umiejętności czytelnicze w ramach Narodowego Projektu Rozwoju Czytelnictwa, czytając fragmenty „Kamieni na szaniec”. Hasłem przewodnim zajęć był cytat „Pięknie umierać i pięknie żyć”, ponieważ jest to opowieść o młodych ludziach, którzy byli wystawieni na najcięższą próbę – mimo śmierci pozostali niezwyciężonymi. Swoim życiem udowodnili, że można pięknie żyć i pięknie umierać. Ich śmierć nie była daremna, to dzięki ich postawie, możemy żyć teraz w wolnym kraju.

Podczas zajęć uczniowie z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem czytali fragmenty książki oraz wypowiadali się na temat życia i postaw młodych patriotów.

Czytana lektura została zakupiona do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Powyższe działania przyczyniły się do rozbudzania zainteresowań czytelniczych oraz kształtowania postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia.

Anna Mazur