,,Przyjaźń jest naszym skarbem”

W czwartkowy poranek 19. października klasa czwarta uczestniczyła w spotkaniu przygotowanym pod opieką p. Danuty Śnieżek oraz p. Barbary Janusz i zorganizowanym przez nich  dla klasy trzeciej w ramach projektu Podkarpackiego Kuratora Oświaty dedykowanego dla szkół podstawowych naszego województwa pod hasłem “SP! Serce i Pomoc”. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło wychowawczyni klasy trzeciej p. Marzanny Florczak oraz p. dyrektora Wojciecha Niezgodzkiego. Temat pierwszego spotkania najlepiej odzwierciedla hasło: “Przyjaźń jest naszym skarbem”. Czwartoklasiści przekazali młodszym kolegom informacje na temat tego, czym jest przyjaźń, jak należy o nią dbać oraz jakie książki mówią nam o przyjaźni.  Wspólnie wysłuchaliśmy bajki pt. ,, Nie płacz koziołku”. Następnie uczniowie trzeciej klasy otrzymali pytania dotyczące poznanej treści. Oczywiście, na wszystkie pytania znali odpowiedź. Klasa czwarta żywiołowo zaprezentowała piosenkę o przyjaźni, wręczyła trzeciej klasie plakat z życzeniami oraz serca.

Na zakończenie naszego spotkania nie zabrakło również zabawy tanecznej.  Wspólne pląsy stały się okazją do integracji trzecio i czwartoklasistöw.

Wszyscy wspaniale się bawiliśmy.  To było pierwsze spotkanie, ale z całą pewnością nie ostatnie.