Ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej

Najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość. Wzorem poprzednich lat 13 października 2023 roku odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. Cała uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie w podniosłej atmosferze, w obecności pana dyrektora – Wojciecha Niezgodzkiego, naszego gościa – pana Łukasza Cichockiego, grona pedagogicznego, rodziców oraz pozostałych uczniów pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem  i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Dzieci odświętnie ubrane, w obecności swoich najbliższych, rozpoczęły występ, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.  Następnie dyrektor szkoły pan Wojciech Niezgodzki dokonał uroczystego pasowania pierwszoklasistów na uczniów.

Każdy uczeń otrzymał pamiątkową tarczę, dyplom oraz legitymację. Ale to nie były jedyne prezenty, które w tym dniu dostały dzieci, ponieważ również pan Łukasz Cichocki –Przewodniczący Koła nr 2 SITPGNiG w Ustrzykach Dolnych obdarował uczniów klasy pierwszej wspaniałymi upominkami.  Nie obyło się też bez upominków od starszych kolegów i koleżanek oraz pamiątkowych zdjęć. Po burzy oklasków uczniowie wrócili do klasy, gdzie czekały na nich słodkości przygotowane przez rodziców.

Życzymy wszystkim pierwszakom sukcesów w nauce i serdecznie witamy w naszej szkolnej społeczności.

My się szkoły nie boimy, choć i praca czeka nas.
Śmiało do niej dziś wkroczymy, bo nauki nadszedł czas.
Nauczymy się literek, potem czytać, pisać też
I będziemy mogli sami już przeczytać każdy wiersz.
Nauczymy się też liczyć i poznamy cały świat.
Będzie czas i na zabawę – każdy więc jest dzisiaj rad.

M. Gierlach