„Bezpieczna droga do szkoły” – Spotkanie z policjantami z KPP w Brzozowie

„Bezpieczna droga do szkoły” – Spotkanie z policjantami z KPP w Brzozowie Siódmego września uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, sp. szt. Januszem Korfantym – p.o Specjalistą Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego oraz st. sierż. Krystianem Byczyńskim – dzielnicowym I rejonu Brzozowa. Policjanci omówili najważniejsze zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze. Ponadto zwrócili uwagę na jazdę rowerem i hulajnogą elektryczną. Przypomniano również zasady właściwego i bezpiecznego zachowania się w szkole i w domu. W swojej prezentacji panowie policjanci wspomnieli o zagrożeniach wynikających z korzystania z Internetu. Na koniec uczniowie za aktywny udział w spotkaniu otrzymali odblaskowe opaski.

W tym także dniu w ramach programu edukacyjnego „Moje dziecko idzie do szkoły” uczniowie klasy I utrwalili zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Ubrani w odblaskowe kamizelki w piękny słoneczny dzień udali się na przejście dla pieszych znajdujące się nieopodal szkoły. Tam odbyły się zajęcia praktyczne. Wszystkie pierwszaki dokładnie powiedziały i zaprezentowały jak powinno przechodzić się przez drogę. Na koniec uczestnicy wykonali pamiątkowe zdjęcie.

W pierwszych dniach nauki szkolnej policyjne patrole z KPP w Brzozowie przypominali kierującym pojazdom o zachowaniu szczególnej ostrożności, a także zmniejszaniu prędkości przed przejściem dla pieszych w okolicach szkoły. Przypominamy o ograniczeniu do 40km/h. . Spotkanie zostało zorganizowane w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczna droga go szkoły”, programu edukacyjnego „Moje dziecko idzie do szkoły” oraz uczestniczenia naszej szkoły w konkursie „Odblaskowa Szkoła”.

# LaboratoriaPrzyszłości Fotorelację wykonano aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

M.Władyka