Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

„Moja. Twoja. Nasza. Biblioteka!” to tegoroczne hasło XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Tydzień bibliotek uroczyście obchodzono w dniach od 8 do 15 maja 2023 r. W ramach akcji w naszej szkolnej bibliotece zorganizowano wystawki bestselerów książkowych i z dużym zaangażowaniem promowano czytelnictwo. Zaprezentowano również wiesze autorskie: Jagody Misztak i Tomasza Dębca.

W tygodniu bibliotek uczniowie wzięli udział w zajęciach czytelniczych prowadzonych przez Panią Klaudię Szteligę w Bibliotece Publicznej w Humniskach- Skrzyżowanie. Klasa II uczestniczyła w spotkaniu: „Jak dobrze mieć sąsiada- Aleksander Fredro- bajki z morałem” , a klasa IV „Kopernik superbohaterem? Czemu nie?”. Uczniowie klasy VIII odkrywali niezwykle pasje Wisławy Szymborskiej na podstawie zaskakującej książki „Błysk rewolweru”. Natomiast klasy V i VI wzięły udział w lekcjach bibliotecznych poświęconym Janowi Marcinowi Szancerowi wybitnemu ilustratorowi książek.

W czasie zajęć bibliotecznych uczniowie wykonali piękne prace plastyczne, wyklejanki i wycinanki związane z tematyką spotkań. Był również czas na rozmowy o ciekawych książkach i pamiątkowe zdjęcia. Spotkania czytelnicze w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek wpisują się również w działania związane z realizacją w naszej szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Danuta Śnieżek

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status