Światowy Dzień Higieny Rąk

10 maja w ramach obchodów Światowego Dnia Higieny Rąk w naszej szkole przeprowadzono akcję „Ratuj życie – umyj ręce” mającą na celu przypomnienie uczniom, kiedy i jak należy myć ręce.

W klasach I-III higienistka szkolna oraz pedagog przeprowadziły krótkie pogadanki na temat „Dlaczego należy myć często ręce”. Tuż po nich p. Elżbieta Grzyb pokazała uczniom jak prawidłowo myć ręce. Zwróciła uwagę, aby czynność ta trwała przynajmniej 30 sekund. Podczas mycia nie należy zapominać o przestrzeni pomiędzy pacami, wierzchu dłoni oraz nadgarstków.

Codzienna higiena rąk przede wszystkim przed każdym posiłkiem może uchronić nas przed wieloma chorobami.

Instrukcja mycia rąk: https://www.gov.pl/web/gis/jak-myc-rece-instrukcja-mycia-rak

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status