Dzień Ziemi

W ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole zostały przeprowadzone konkursy ekologiczno – przyrodnicze, których celem było popularyzowanie wiedzy przyrodniczej wśród uczniów oraz zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony i kształtowania środowiska Ziemi. Konkursy wiedzowe przeprowadzono w kategorii klas: II- III, IV-VI i VII- VIII. Zwycięzcami konkursów  zostali uczniowie: Szymon Dżoń, Mikołaj Bieńczak, Paweł Dąbrowski.

Natomiast w klasie I został zorganizowany konkurs plastyczny „Ziemia na krawędzi”. Najciekawszą pracę wykonała Zuzanna  Szostak. Prace plastyczne zgodne  z tegorocznym hasłem Dnia Ziemi zostały zaprezentowane na wystawie znajdującej się na  korytarzu szkolnym.

Ponadto uczniowie klasy VI wykonali rzeźby z materiałów do recyklingu. Prace zostały udostępnione uczniom naszej szkoły.

W bibliotece szkolnej wykonano wystawkę publikacji poświęconych Ziemi oraz działaniom proekologicznym.

D. Śnieżek, E. Dydek