„Gmina Brzozów – Moje Miejsce na Ziemi”

20 kwietnia 2023 r.  w Urzędzie Miejskim w Brzozowie odbył się finał I Edycji Konkursu „Gmina Brzozów – Moje Miejsce na Ziemi” o Puchar Burmistrza Brzozowa.

Naszą szkolę reprezentowali uczniowie: Luiza Kuczwał oraz Paweł Dąbrowski,  którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych.

W II etapie konkursu wzięło udział  22 zawodników ze wszystkich 10 szkół podstawowych z terenu gminy Brzozów z klas 4-6.

Pytania testu konkursowego obejmowały wiedzę na temat przeszłości i teraźniejszości regionu brzozowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem historii miasta oraz miejscowości wchodzących obecnie w skład Gminy Brzozów.

Głównym organizatorem konkursu był Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Poseł Ziemi Brzozowskiej na Sejm RP Adam Śnieżek oraz Starosta Brzozowski Zdzisław Szmyd, którzy dodatkowo zapewnili wsparcie organizacyjnie. Współorganizatorem konkursu był ponadto UKS MOSiR Brzozów.

Nasi uczniowie uczestniczący w finale konkursu otrzymali  upominki od organizatora oraz współorganizatorów konkursu.

D. Śnieżek