Pamiętamy o Naszych Zmarłych

Dnia 28 października 2022 roku uczniowie klas 1-3 oraz 8 pod opieką wychowawców wybrali się na cmentarz niedaleko naszej szkoły, gdzie pochowani są ich zmarli. Spacer alejkami cmentarza był dla uczniów głębokim przeżyciem i wprowadził ich w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o bliskich, których już z nimi nie ma. Uczniowie pomodlili się i zapalili znicze na rodzinnych grobach. Dzieci zapaliły również lampki na grobach osób związanych z naszą szkołą, w ramach akcji ,,Szkoła Pamięta”. Nasze wspólne wyjście było niewątpliwie jedną z najważniejszych lekcji wychowawczych dla uczniów, a właściwe zachowanie się na cmentarzu oraz nie zakłócanie spokoju zmarłym oraz osób odwiedzających to miejsce ukazało, że ją właściwie zrealizowali.