Wycieczka klasy 2
do Odrzykonia i Pstrągowej

Dnia 8 czerwca klasa 2 wraz z wychowawcą Mariolą Gierlach oraz panią Anną Brodzicką- Woźniak i panem Damianem Barańskim udała się na wycieczkę do Odrzykonia i Pstrągowej. Pierwszym etapem było zwiedzanie Zamku Kamieniec w Odrzykoniu, jednego z najpiękniejszych przykładów połączenia budowli z krajobrazem.  Zwiedzano obiekt oraz sale muzealne z eksponatami  zgromadzonymi w trakcie wykopalisk oraz z pamiątkami z czasów świetności zamku.  Podczas oprowadzania przewodnik przedstawił dzieciom genezę powstania komedii „Zemsta” Aleksandra Fredry oraz historię zamku. Z kolei w pracowni ceramiki uczniowie zapoznali się z pracą w glinie oraz technikami jej zdobienia. Kolejnym etapem było wykonanie pod okiem instruktora miseczek glinianych, które będą pamiątką z pobytu w ruinach zamku.

Następnie udaliśmy się do Pstrągowej. Zagroda edukacyjna „Ranczo Pstrągowa” to znakomite miejscem na wypoczynek oraz ciekawą edukację.  Atrakcje, z których skorzystały dzieci to: park linowy „Małpi Gaj”, wyjście na wieżę widokową ,zwiedzanie mini zoo (karmienie i głaskanie oswojonych zwierząt), letni kulig na saniach z kołami, zjazd torem pontonowym,  wizyta w indiańskim namiocie Tipi  oraz skoki na „dmuchańcu”.  Nie zabrakło poczęstunku na gorąco – kiełbaski z grilla, herbaty, napojów, ciastek.  Dzieci skorzystały również z lekcji edukacyjnej- warsztatów robienia proziaków.

Po dniu pełnym wrażeń i pozytywnych emocji, zadowoleni ze wspaniałego wyjazdu,  wróciliśmy do Humnisk.

Mariola Gierlach

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status