Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych

Tuż przed wiosenną przerwą świąteczną odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Uczniowie klasy drugiej, pod kierunkiem wychowawczyni pani Marioli Gierlach, przygotowali przedstawienie, którego celem było wprowadzenie wszystkich w atmosferę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz przybliżenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych.

Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej.  W centralnym miejscu stał przystrojony stół wielkanocny, a na nim: koszyczek z jajkami, baranek, palmy wielkanocne, koguciki i doniczki z  zielonym owsem. Mali aktorzy, odświętnie ubrani, zaprezentowali przygotowane i wyćwiczone wcześniej wiersze i piosenki. Dołożyli wielu starań, aby tegoroczne przedstawienie było dla  wszystkich sposobnością wejścia w najważniejszy dla wszystkich chrześcijan czas. Na zakończenie artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Piękny występ dzieci wzbogacony był ciekawą prezentacją multimedialną, którą przygotowała pani Maria Lasek. W radosny nastrój wprowadziła nas również dekoracja wykonana przez panią Annę Brodzicką – Woźniak i panią Martę Władykę. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Woźniak, która wraziła słowa  uznania dla występujących uczniów oraz złożyła całej społeczności szkolnej świąteczne życzenia.

Mariola Gierlach