Podsumowanie akcji charytatywnej „Solidarni z Ukrainą”

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Humniskach w obliczu trwającej na Ukrainie wojny włączyła się w akcję charytatywną „Solidarni z Ukrainą”. Uczniowie, pracownicy, rodzice i mieszkańcy wsi od poniedziałku, 28 lutego do 3 marca 2022r. przynosili do szkoły najpotrzebniejsze rzeczy.

Dzięki ofiarności wszystkich zaangażowanych, w tym radnych naszej miejscowości p. Marioli Pilszak i p. Piotra Jatczyszyna akcja zakończyła się sukcesem. Zgodnie z komunikatami zamieszczonymi na stronie szkoły oraz gminy Brzozów na szkolnym korytarzu zgromadzono szereg najpotrzebniejszych produktów:

– żywność: woda, mleko modyfikowane, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, żywność o długim okresie przydatności do spożycia, żywność puszkowana, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, makarony, płatki błyskawiczne, baterie;

– środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, grzebienie i szczotki do włosów, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki;

– zestawy medyczne, lekarstwa;

– ubrania, wózki dziecięce;

– zabawki;

– koce i kołdry.

Radny Gminy Brzozów p. Piotr Jatczyszyn posegregowane i spakowane rzeczy zawiózł transportem humanitarnym do zaprzyjaźnionego z gminą Brzozów miasta na Ukrainie – Sambora.

Tkpzl Sambor Dom Polski na swojej stronie 5 marca podziękował za przekazane dary:

Serdeczne podziękowania dla wszystkich naszych darczyńców. Nie jesteśmy nawet w stanie wszystkich wymienić, za co bardzo przepraszamy. Są to nasi dawni przyjaciele, ale też osoby nam wcale nieznane, ofiarujące swoją pomoc! (…) Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie wszystkich wymienić, ale z całego serca dziękujemy!!! Pomoc otrzymaną od Państwa rozdajemy uchodźcom, którzy zatrzymali się w Samborze, wysyłamy do domów dziecka, do szpitali, wysyłamy na wschód dla żołnierzy i ludności cywilnej. Dziś pojechał transport do Bachmuta i Wozneseńska, przedwczoraj do Kropiwnickiego. W Domu Polskim na kawę i herbatę zatrzymują się grupy ludzi, którzy udają się do Polski.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM

ZA OKAZANĄ POMOC!