Zbiórka żywności i artykułów pierwszej potrzeby dla uchodźców z Ukrainy

W Ukrainie trwa wojna. Na przejściach granicznych z Polską zbierają się tłumy uchodźców. W związku z tą sytuacją, Urząd Miejski w Brzozowie organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla potrzebujących. Zostaną one przekazane do punktów recepcyjnych oraz bezpośrednio w region przejść granicznych.

Zbiórkę zainicjował Burmistrz Brzozowa Pan Szymon Stapiński.

To odpowiedź na coraz trudniejszą sytuację na granicy polsko-ukraińskiej oraz na tłumy potrzebujących uciekających przed wojną.

Zbiórka żywności oraz produktów pierwszej potrzeby koordynowana będzie przez Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Brzozowie – tel. 13 306 10 64.

Nasza szkoła również dołącza się do tej ważnej akcji. Wymienione poniżej produkty będzie można składać w budynku szkoły od poniedziałku 28.02.2022r. do środy 3.03.2022r. do godziny 18:00. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy kontaktować się z sekretariatem szkoły – tel. 13 43 417 87. Dary odbierane będą na bieżąco przez pracowników gminy.

Potrzebne będą w szczególności:

– środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, grzebienie i szczotki do włosów, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki;

żywność: woda, mleko modyfikowane, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, żywność o długim okresie przydatności do spożycia, żywność puszkowana, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece;

– zestawy medyczne, lekarstwa,

Liczymy na otwarte serca i hojność społeczności szkolnej

oraz wszystkich ludzi dobrej woli!