Brawo Adam!

Uczeń klasy ósmej Adam Bodzioch reprezentował naszą szkołę w ogólnopolskich eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W bieżącym roku szkolnym Turniej miał formę zdalną i przebiegał w dwóch etapach:

– I etap – eliminacje pisemne, które odbyły się 11 grudnia 2021 r.

– II etap – finał ustny, który odbył się 18 grudnia 2021 r.

Aby wziąć udział w Turnieju, Adam wraz z opiekunem panią Anną Mazur, musiał zarejestrować się na internetowej platformie edukacyjnej do dnia 3 grudnia 2021 r.

W I etapie Adam rozwiązywał test on-line składający się z 60 pytań, na które udzielał odpowiedzi przez zaznaczenie jednego spośród 3 podanych wariantów. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 25 uczestników z całej Polski, w tym uczeń naszej szkoły, który z testu uzyskał 54 punkty. Sukces jest tym większy, iż Adam był jedynym reprezentantem powiatu brzozowskiego i jednym z trzech województwa podkarpackiego.

Ogólnopolski Finał Turnieju został przeprowadzony w formie ustnej (on-line). W tej części każdy z zawodników odpowiadał na pięć pytań. Po każdej wypowiedzi następowała jawna ocena jury oraz ewentualne uzupełnienie odpowiedzi. Adam bardzo dobrze poradził sobie z pytaniami zdobywając 9 pkt. Ostatecznie zakwalifikował się na wysokim 7 miejscu!

Sukces ucznia naszej szkoły docenił Burmistrz Brzozowa pan Szymon Stapiński, który osobiście złożył Adamowi gratulacje w obecności dh Mariusza Fica Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Zw. OSP RP w Brzozowie oraz dh Piotra Sobasia Komendanta Gminnego Zw. OSP RP w Brzozowie.

Adam gratulujemy i życzymy Ci dalszych sukcesów!

Anna Mazur