KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

w sprawie zmiany organizacji nauczania

wprowadzonej przez Ministra Edukacji i Nauki.

Szanowni Rodzice,  Drodzy Uczniowie,

Od czwartku, 27 stycznia 2022r. do 11 lutego 2022r. uczniowie klas V-VIII przechodzą na naukę w trybie zdalnym na postawie rozporządzenia MEiN z dnia 26 stycznia 2022r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2021/2022 ferie zimowe trwają od 14.02.2022 r. do 27.02.2022 r.

Ustalenia dotyczące organizacji szkoły w tym czasie:

1. Lekcje zdalne dla klas V – VIII będą prowadzone na platformie TEAMS.
  2. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów będą prowadzić lekcje z uczniami zgodnie z dotychczasowym planem lekcji.
  3. Godziny pracy świetlicy 7:00 – 16:00.
  4. Dożywianie funkcjonuje dla dzieci uczących się stacjonarnie.
  5. Zajęcia rewalidacyjne, zajęcia specjalistyczne mogą odbywać się stacjonarnie na terenie szkoły lub zdalnie po wcześniejszym uzgodnieniu z rodzicami.
  6. Pedagog szkolny, logopeda pracuje zgodnie z dotychczasowym planem zajęć w szkole.
  7. Na czas nauczania zdalnego, w przypadku problemów sprzętowych, rodzic może wypożyczyć laptop ze szkoły, w pierwszej kolejności możliwość taką mają rodziny wielodzietne.
  8. W przypadku jakichkolwiek problemów proszę o kontakt z wychowawcami, nauczycielami, dyrektorem (sekretariat szkoły 13 43 417 87).

Szczegóły organizacji pracy szkoły znajdują się w Regulaminie Nauki Zdalnej, który jest zamieszczony na stronie internetowej szkoły  https://sp2humniska.pl w zakładce COVID19 PROCEDURY.

Małgorzata Woźniak