WIELKANOC

W środę, 1 kwietnia, tuż przed świąteczną przerwą, obejrzeliśmy program artystyczny nawiązujący do wydarzeń Wielkiego Tygodnia, który rozpoczyna się Niedzielą Palmową, a kończy w Niedzielę Wielkanocną, obejmując kluczowe Triduum Paschalne.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem i starannością przypomnieli o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Wykorzystali do tego utwory poetyckie oraz pieśni pasyjne i uwielbienia.
Druga część programu przeniosła nas na dawną, polską wieś, kiedy to już w nocy z niedzieli na poniedziałek wyruszali dyngusiarze z kurkiem, by psocić, figlować i oblewać wodą. Obyczaj ten integrował społeczność wiejską i sprzyjał nawiązywaniu znajomości, szczególnie pośród ludzi młodych.
To wyjątkowe wydarzenie wprowadziło całą społeczność szkolną w świąteczny nastrój i skłoniło do refleksji nad istotą tych ważnych dni, co w swoim wystąpieniu podkreślił pan dyrektor Wojciech Niezgodzki.
W programie zaprezentowali się uczniowie klas IV i V oraz Martyna i Rafał z klasy VIII. Przygotowaniami artystów kierowały panie Anna Mazur i Teresa Wojnicka. Dekoracja i stroje zwykle dopełniają całości. Panie Edyta Dydek, Dorota Kozioł i Barbara Janusz pracowały nad scenografią, natomiast rodzice pomogli skompletować dzieciom ubiory.
TW