WIELKANOC

W środę, 1 kwietnia, tuż przed świąteczną przerwą, obejrzeliśmy program artystyczny nawiązujący do wydarzeń Wielkiego Tygodnia, który rozpoczyna się Niedzielą Palmową, a kończy w Niedzielę Wielkanocną, obejmując kluczowe Triduum Paschalne.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem i starannością przypomnieli o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Wykorzystali do tego utwory poetyckie oraz pieśni pasyjne i uwielbienia.

Druga część programu przeniosła nas na dawną, polską wieś, kiedy to już w nocy z niedzieli na poniedziałek wyruszali dyngusiarze z kurkiem, by psocić, figlować i oblewać wodą. Obyczaj ten integrował społeczność wiejską i sprzyjał nawiązywaniu znajomości, szczególnie pośród ludzi młodych.

To wyjątkowe wydarzenie wprowadziło całą społeczność szkolną w świąteczny nastrój i skłoniło do refleksji nad istotą tych ważnych dni, co w swoim wystąpieniu podkreślił pan dyrektor Wojciech Niezgodzki.

W programie zaprezentowali się  uczniowie klas IV i V oraz Martyna i Rafał z klasy VIII. Przygotowaniami artystów kierowały panie Anna Mazur i Teresa Wojnicka. Dekoracja i stroje zwykle dopełniają całości. Panie Edyta Dydek, Dorota Kozioł  i Barbara Janusz pracowały nad scenografią, natomiast rodzice pomogli skompletować dzieciom ubiory.

TW

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status