Inauguracja Roku Szkolnego 2024/2025

Kolejny rok szkolny przed nami. Rozpoczęliśmy go mszą święta w kościele parafialnym, a następnie ze sztandarem i pocztem sztandarowym przeszliśmy do szkoły, by wspólnie odśpiewać hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

Dyrektor Wojciech Niezgodzki powitał zaproszonych gości: Panią Barbarę Dżugan – starszego wizytatora krośnieńskiego oddziału Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, przyjaciela szkoły – Pana Andrzeja Bieńczaka oraz Proboszcza Parafii – ks. Andrzeja Kusia.

Następnie zwrócił się do nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i opiekunów. W słowach skierowanych do uczniów pan dyrektor zawarł zapewnienie, że czeka ich ciężka  praca, jednak połączona z przyjemnością poznawania otaczającego nas świata, rozwijaniem zainteresowań, poszukiwaniem dalszej drogi rozwoju.

W kolejnej części spotkania głos zabrali uczniowie przygotowani przez nauczycieli: Teresę Wojnicką, Annę Brodzicką – Woźniak oraz Mieczysława Dąbrowskiego. W montażu słowno – muzycznym pożegnali lato, powitali szkołę, ale nie zapomnieli o tych, którzy 80 lat temu, 1 września,  rozpoczęli nierówną walkę z okupantem niemieckim oraz o powstańcach warszawskich, którzy 85 lat temu wykazali się niezwykłym bohaterstwem.

Swoimi refleksjami podzieliła się pani wizytator Barbara Dżugan, m. in. zwróciła uwagę na tradycje i postawy patriotyczne, które niezmiennie od lat są pielęgnowane w naszej szkole. Kilka rad przed rozpoczęciem nauki udzielił uczniom pan Andrzej Bieńczak.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego przedstawiła wyniki wyborów do Rady SU, okazało się, że będzie ona działała w niezmienionym składzie. Tytuł Najlepszej klasy w szkole za rok szkolny 2023/2024 otrzymała klasa V.

Oprawę plastyczną przygotowały panie Marta Fitkowska i Anna Mazur.

Spotkania z wychowawcami i rówieśnikami w klasach zakończyły pierwszy dzień w szkole po dwumiesięcznej przerwie.

TW