„IV Turniej jednego wiersza im. Anny Kajtochowej” i VI Almanach „Zgrzytu”

26 kwietnia 2024 r. w brzozowskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie przy  Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu poetyckiego „IV Turniej jednego wiersza im. Anny Kajtochowej”, połączone z promocją najnowszej części „Almanachu Ruchu Poetyckiego Zgrzyt”.

W pierwszej części spotkania poeci – Katarzyna Tercha-Frankiewicz, Agnieszka Mrozek, Anna Wiatrak oraz Jan Organ zaprezentowali wiersze wszystkich autorów szóstej odsłony „Almanachu”.

W drugiej części uroczystości ogłoszono wyniki powiatowego konkursu poetyckiego „IV Turniej jednego wiersza im. Anny Kajtochowej” zorganizowanego przez brzozowską Filię PBW i „Zgrzyt”.

Wśród laureatów znalazł się uczeń klasy VII naszej szkoły – Tomasz Dębiec, który zajął I miejsce w kategorii klas 7-8 za wiersz „Polska Rzeczywistość”.

Podczas spotkania Tomasz otrzymał nagrodę książkową i piękny dyplom. Osobiście zaprezentował swój wiersz zebranym laureatom oraz gościom.

Uczniowi gratulujemy i życzymy wspaniałej przygody z poezją.

Danuta Śnieżek