Światowy Dzień Zdrowia

5 kwietnia 2024 r. w PSSE w Brzozowie w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zdrowy styl życia prowadzimy. Z wirusami walczymy!”  Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Zubel, która otrzymała nagrodę oraz dyplom.

Spotkanie w PSSE w Brzozowie było powiatowym podsumowaniem programu profilaktycznego  „Moje dziecko idzie do szkoły”, w którym brali udział uczniowie klasy I w roku szkolnym 2023/2024.

Tematem przewodnim tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia jest hasło „Moje zdrowie, moje prawo”. Zostało ono wybrane, aby przypomnieć, że każdy człowiek na świecie ma prawo do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji i informacji, a także do bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, wysokiej jakości warunków mieszkaniowych, godnych warunków pracy i środowiska oraz wolności od dyskryminacji. (informacja z https://www.gov.pl/)