Z wizytą w Starej Wsi

 

W dniu 25.01.2024 r. uczniowie klasy 4 pod opieką pań: Danuty Śnieżek, Barbary Janusz i ks. Michała Zebzdy odwiedzili Dom Generalny Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny w Starej Wsi. Zwiedzanie obiektu pod kierunkiem siostry przewodniczki rozpoczęto od kaplicy błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Tutaj uczniowie z dużą uwagą wysłuchali informacji na temat życia i działalności założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek.

Następnie uczniowie udali się do Kaplicy Klasztornej z piękną figurą Matki Boskiej. Przed Najświętszym Sakramentem była chwila na wspólną modlitwę.

Podziwiano także bogatą kolekcję figurek Dzieciątka Jezus pochodzących z różnych stron Polski oraz wielu krajów świata. Przewodniczka przybliżyła również życie sióstr: Celestyny Faron i Leonii Nastał.

Ogromną atrakcją dla zwiedzających była szopka bożonarodzeniowa, która zachwyciła ruchomymi postaciami w świetle dnia i nocy.

Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Misyjne, które składa się głównie z eksponatów przyrodniczych i etnograficznych przywiezionych przez siostry z różnych kontynentów.

Na pamiątkę wizyty w Domu Generalnym Sióstr Służebniczek uczniowie i opiekunowie otrzymali obrazki, książki, kalendarze i słodycze.

Danuta Śnieżek

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status