Drzewo Pamięci

„Liczy się każda chwila, którą można spędzić z bliskimi – póki jeszcze są tutaj. Za chwilę będzie za późno. Tak mało czasu zostało. Za mało, za mało czasu, żeby z każdym porozmawiać, żeby odpowiedzieć na całą tę miłość.”

M. Musierowicz

Święto Zmarłych to czas, kiedy wspominamy bliskich, których nie ma wśród nas, bo odeszli i już nigdy nie powrócą. Zapalamy znicze na znak naszej pamięci o nich. To również wspomnienie poległych w obronie ojczyzny oraz osób ważnych w danym środowisku. Uczniowie klasy trzeciej podczas zajęć poznali tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Wspólnie zastanawialiśmy się jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce. Na koniec zajęć uczniowie wykonali „Drzewo Pamięci” na którym wypisali zmarłych ze swoich rodzin.

Barbara Janusz