Szkolny Dzień Odblasków

W poniedziałek w naszej szkole odbyła się akcja podsumowująca działania w ramach pilotażowego konkursu „Odblaskowa Szkoła” pt. „Świeć przykładem – modnie i bezpiecznie w ruchu drogowym. Uczniowie ubrani w kolorowe elementy odblaskowe promowali ideę noszenia odblasków na co dzień.

Odblaskowo ubrani uczniowie prezentowali dumnie swoje elementy odblaskowe w postaci opasek, bryloczków, elementów odblaskowych na plecakach i smycze. Ponadto cała społecznośc szkolna założyła odblaskowe kamizelki.

W ostatnim dniu października odbyło się podsumowanie konkursów zorganizowanych w ramach akcji. Uczniowie wzięli udział w Szkolnym Turnieju Wiedzy, szkolnym konkursie plastycznym „Bezpiecznie na drodze” oraz ogólnopolskim konkursie plastycznym ”Znaczek Pocztowy – Seniorzy Bezpieczni w Świetle Odblasków”. W tym ostatnim naszą szkołę reprezentuje praca wykonana przez Laurę Gazdę z klasy V.

W Turnieju wiedzy „Bezpieczni w ruchu drogowym” wzięło udział 25 uczniów. Najlepszy wynik w kategorii klas I-III uzyskali: Maria Zacharska, Oliwia Cichoń i Marcel Śmierzyński zaś w kategorii klas IV-VIII: Agnieszka Maziarz, Olaf Mazur i Tomasz Florczak. Pozostali uczestnicy: Zofia Mleczko, Brajan Kułak, Zofia Zacharska, Sandra Szeligowska, Blanka Kułak, Maja Michalak, Tomasz Śmigiel, Aneta Ryba, Rafał Sokołowski, Maciej Garbiński, Laura Gazda, Maciej Boroń, Tomasz Garbiński, Tomasz Dębiec, Patryk Klimowicz, Bartosz Dziepak, Szymon Florczak, Gabriel Piotrowski, Oliwia Wójcik.

W konkursie plastycznym „Bezpieczni w ruchu drogowym” wzięli udział uczniowie klas I-VIII. Spośród wielu prac wykonanych kredkami, pastelami i ołówkami najciekawsze prace wykonali: Zofia Mleczko, Amelia Bielecka, Aleksandra Gołąb, Weronika Suwała, Tomasz Dębiec, Jagoda Zaprzalska i Agnieszka Maziarz.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności w tworzeniu niezwykłych prac, które już niebawem będzie można obejrzeć w galerii na szkolnym korytarzu.

M.Władyka